C4Game

Bu oyunu ENEBA sitesinden Steam keyi olarak alabilisiniz.

Oyun ve fiyat detaylarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

87

Kategoriler

Platformlar

Paylaş:
Nasıl Aktif Edilir?
Favorilerine Ekle
Satıcı Platform Fiyat
ENEBA Steam 18.49 ₺ Satın Al
HRKGame Steam 59 ₺ 19.17 ₺ Satın Al
Durmaplay Steam 27.52 ₺ Satın Al
oyunfor.com Steam 59 ₺ 53.1 ₺ Satın Al
Game Satış Steam 59 ₺ 53.1 ₺ Satın Al
Steam   Steam 59 ₺ Satın Al
GameBayi Steam 61.07 ₺ Satın Al
BursaGB Steam 61.07 ₺ Satın Al
Perdigital Steam 69 ₺ Satın Al

Europa Universalis IV sunulduğu tarihten bu yana halen başarılı satış rakamlarına ulaşmasının ardındaki sebebin profesyonelce hazırlanmış arayüz, senaryo ve oyun içi öğelerden meydana geldiği söylenebilirken, geliştirici ekibin de sunumun üzerinden neredeyse bir sene geçmesine rağmen halen gelişim ve düzenleme çalışmalarını dur durak bilmeden devam ettirmelerinin de önemi büyük. Neredeyse her iki haftada bir düzenli olarak güncelleme paketlerini yayınlayan Paradox Development stüdyoları, buna ek olarak çok sayıda indirilebilir içerik paketini de herhangi bir ücret beklentisi olmadan oyunculara sunmuş durumda. Piyasadaki ayni türdeki oyunların neredeyse her eklenti maddesi için ek ücret talep ettiği ve en sonunda oyunun standart halinden dahi daha fazla ücretlerin ek paketler için harcandığı düşünüldüğünde, Europe Universalis 4 kullanıcılarından olumlu geri dönüşler almayı başarıyor.

Total War serisine olan benzerliği ile dikkat çeken Europa Universalis 4 Steam , iç sistemleri ve oyun seçenekleri bakımındansa oldukça farklı yapıdadır. Gerek tek gerekse çok kişilik oyun modları ile kullanıcısına mevcut olan en gerçekçi tarihsel savaş, strateji ve gelişim tecrübesini yaşatmayı amaçlayan yapım, oyuncularından gelen geri dönüşler sayesinde de bunu başardığını dolaylı yoldan kanıtlamış durumda. Kişiler arzu ettikleri takdirde oyunun sunduğu görevli veya serbest senaryo modlarını kendi başlarına kullanabilecekleri gibi, istemeleri durumunda da dünyanın dört bir yanından strateji tutkunları ile ittifaklar gerçekleştirerek düşmanlarına karşı birlik olabilmekteler.

11 Kasım 1444'de son bulan ve Macarların Osmanlı İmparatorluğu tarafından bozguna ugratıldığı Varna Savaşı ile başlayan hikayesi içerisinde kişiye 2 Ocak 1821'deki Napolyon Bonaparte'ın ölümüne kadar gelişme şansı sunan Europa Universalis 4, her ne kadar Avrupa'nın en savaş dolu ve karanlık çağı olarak nitelendirilemese de en entrikalı ve taktiksel beceriyle hayatta kalınabilecek zaman dilimini yaşatmayı başarıyor. Kıta üzerinde farklı bölgelere dağılmış onlarca devletten arzu ettiğini seçen oyuncu, mutlak hakimiyete uzanan yolda uzun bir serüvene dakikalar içerisinde başlayabilmekte.

En Düşük Gereksinimler Önerilen Gereksinimler
İşlemci Intel Pentium 4 2.4GHz / AMD Athlon XP 3500+ Intel Core 2 Duo E6550 2.33GHz / AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5600+
Grafik Kartı AMD Radeon X1900 Series or NVIDIA GeForce 8800 GT AMD Radeon X1900 Series or NVIDIA GeForce 8800 GT
RAM 2 GB 2 GB
Depolama Alanı 2 GB 2 GB
İşletim Sistemi Win Xp 32 Win 7 32

Yorumlar

Fırsat Oyunları

Getting Over It with Bennett Foddy Getting Over It with Bennett Foddy