C4Game

Bu oyunu AtaGame sitesinden Steam keyi olarak alabilisiniz.

Oyun ve fiyat detaylarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

71

Kategoriler

Platformlar

Paylaş:
Nasıl Aktif Edilir?
Favorilerine Ekle
Satıcı Platform Fiyat
AtaGame Steam 29.9 ₺ Satın Al
GameBayi Steam 29.9 ₺ Satın Al
BursaGB Steam 29.9 ₺ Satın Al
Steam   Steam 50 ₺ 32.5 ₺ Satın Al
Game Satış Steam 50 ₺ 45 ₺ Satın Al
Durmaplay Steam 50 ₺ Satın Al
HRKGame Steam 218.09 ₺ Satın Al

Gezegenin Tek Hakimi Doğa Ana 

Astroneer hayatta kalma ve inşa etme üzerine kurulu bağımsız bir yapım. İlk görüşte No Man’s Sky’a ait bir gezegende başlıyor Astroneer. Pembe, yeşil ve mavi tonların olduğu etrafı yumuşak bir müzik ile taçlandıran oyunun en can alıcı noktası crafting sistemi. Bomboş bir gezegende ihtiyacımız olan enerji, oksijen gibi gereksinimleri sağlamak için gerekli teçhizatları inşa etmemiz önem arz ediyor. Ve tabi hava şartlarını göz önünde bulundurmak gerekiyor. Kum fırtınasına maruz kalıp, önünüzü bile göremediğiniz, rüzgarın oradan oraya savurduğu kayalardan birinizin kafanıza çarpması en son isteyeceğiniz şeydir. Zehirli havaya dikkat ederek rüzgardan kaçmak için mağaralara sığınmakta bir seçenek. Öldüğümüzde ise üssümüzde tekrar doğup, öldüğümüz yere gidip bıraktığımız eşyaları alabiliyoruz.

Kaz, Topla ve İnşa Et,

“E” tuşuna basarak elimize aldığımız cihaz ile ister kazma, istersekte yerleri yükselterek tümsek ve küçük dağ oluşturabiliyoruz. Bu cihaz ile ayrıca crafting için gerekli olan “loot” toplama işini de yapabiliyoruz. Minecraft’a oldukça benziyor bu yönüyle. İlk önce enerji ve oksijen için gerekli hatları yapmamız bize kolaylık sağlıyor. Çünkü elimizde ki silahı her kullandığımızda enerji yiyor ve bu enerji dolana kadar cihazı kullanamıyoruz. Denk gelirseniz enerji veren bir mineral taşı da mevcut oradan da enerji elde edebilirsiniz. Oksijen içinse üssümüze dönmemiz gerek ya da bazı yerlerde karşımıza çıkan bir tür kristalimsi taştan elde edebiliyoruz. Bu hatlar bize bağlı birer kablo ile ve gerekli enerji ile oksijeni üssümüzden bize iletiyor ve bu sayede kabloları döşediğimiz yere kadar rahatça ilerleyebiliyoruz. İlerledikçe gelişen bir crafting sistemine sahip Astroneer. İleriki zamanlarda kullanabileceğimiz bir kara aracı bile yapılabiliyor.

Mehtabı Göremesekte Oldukça Hoş

Grafik anlamında türevi oyunlardan çok fazla farkı yok biraz The Long Dark, No Man’s Sky gibi hoş ve farklı bir atmosfere sahip ama sanırım en çokta The Witness’a benziyor. Astroneer şu an için erken erişimde yani bazı aksaklıkları göz ardı etmemiz gerekebiliyor. Ama göze çarpan ya da oynanışı etkileyen bir aksaklık yaşadığımı söyleyemem. Tabi ki oyunun gelişime açık ve gelişmesinin şart olduğunu söylemem gerek. İçerik, müzik, oynanış olarak geliştikten sonra oyunun çeşitlendirileceğini de göz önüne alarak oldukça heyecan verici olduğunu söyleyebiliriz. 4 kişiye kadar co-op desteği de sunması çok büyük bir artı bana kalırsa. Arkadaşlarınızla oynamak oyunun zevkini ikiye katlayacaktır.

En Düşük Gereksinimler Önerilen Gereksinimler
İşlemci X64 Dual Core CPU, 2+ GHz X64 Quad Core CPU, 3+ GHz
Grafik Kartı Discrete Non Mobile GPU with 1 GB Ram Discrete Non Mobile GPU with 2 GB
RAM 4 GB RAM 8 GB RAM
Depolama Alanı 2 GB kullanılabilir alan 4 GB kullanılabilir alan
İşletim Sistemi Windows 7 SP1 (64 bit only), Windows 7 SP1 (64 bit only),

Yorumlar

Fırsat Oyunları

Getting Over It with Bennett Foddy Getting Over It with Bennett Foddy